Multicomp Pro MCWR06X1472FTL Res, 14K7, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
14.7 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
14.7 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V