Multicomp Pro MCWR06X1201FTL Res, 1K2, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
1.2 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
1.2 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V