Multicomp Pro MCWR06W5R60FTL Res, 5R6, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
5.6 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
5.6 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V