Multicomp Pro MCWR06W3R30FTL Res, 3R3, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
3.3 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Series
MCWR
Resistance
3.3 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V