Multicomp Pro MCWR06W2R70FTL Res, 2R7, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
2.7 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Length
1.6 mm
Series
MCWR
Resistance
2.7 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Length
1.6 mm
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V