Multicomp Pro MCWR06W1R50FTL Res, 1R5, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
1.5 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
1.5 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V