Multicomp Pro MCWR04X9531FTL Res, 9K53, 1%, 0.0625W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
9.53 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
9.53 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V