Multicomp Pro MCWR04X8202FTL Res, 82K, 1%, 0.0625W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
82 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V