Multicomp Pro MCWR04X7681FTL Res, 7K68, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
Series
MCWR04
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
7.68 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Length
1.02 mm
Width
0.5 mm
Series
MCWR04
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
7.68 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Length
1.02 mm
Width
0.5 mm
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V