Multicomp Pro MCWR04X5762FTL Res, 57K6, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
Series
MCWR04
Resistance
57.6 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Series
MCWR04
Resistance
57.6 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V