Multicomp Pro MCWR04X5492FTL Res, 54K9, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
Series
MCWR04
Resistance
54.9 kohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Series
MCWR04
Resistance
54.9 kohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V