Multicomp Pro MCWR04X5100FTL Res, 510R, 1%, 0.0625W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
510 ohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Series
MCWR
Resistance
510 ohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V