Multicomp Pro MCWR04X49R9FTL Res, 49R9, 1%, 0.0625W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
49.9 ohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V