Multicomp Pro MCWR04X4991FTL Res, 4K99, 1%, 0.0625W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
4.99 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
4.99 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V