Multicomp Pro MCWR04X3602FTL Res, 36K, 1%, 0.0625W, Thick Film
Resistance
36 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Resistance
36 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V