Multicomp Pro MCWR04X3012FTL Res, 30K1, 1%, 0.0625W, Thick Film
Resistance
30.1 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Resistance
30.1 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V