Multicomp Pro MCWR04X1500FTL Res, 150R, 1%, 0.0625W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
150 ohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V