Multicomp Pro MCWR04X1402FTL Res, 14K, 1%, 0.0625W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
14 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V