Multicomp Pro MCWR04X1401FTL Res, 1K4, 1%, 0.0625W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
1.4 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V