Multicomp Pro MCWR04X1101FTL Chip Smd Resistor, Res, 1K1, 1%, 0.0625W, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCWR
Resistance
1.1 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V