Multicomp Pro MCWR04X1072FTL Chip Smd Resistor, Res, 10K7, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCWR04
Resistance
10.7 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V