Multicomp Pro MCWR04W5R10FTL Res, 5R1, 1%, 0.0625W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
5.1 ohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
5.1 ohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V