Multicomp Pro MCWR02X4702FAL Chip Smd Resistor, Res, 47K, 1%, 0.05W, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCWR
Resistance
47 kohm
Power Rating
50 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0201 [0603 Metric]
Tolerance
± 1%
Series
MCWR
Resistance
47 kohm
Power Rating
50 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0201 [0603 Metric]
Voltage Rating
25 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
25 V