Multicomp Pro MCWR02X1200FAL Res, 120R, 1%, 0.05W, Thick Film
View Brand
Brand:
MULTICOMP PRO
Model:
MCWR02X1200FAL
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (799.19KB) EN
Specifications
View other
Surface Mount Resistors
dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Find Selected Specs
Series
MCWR
Resistance
120 ohm
Power Rating
50 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0201 [0603 Metric]
Series
MCWR
Resistance
120 ohm
Power Rating
50 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0201 [0603 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
25 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
25 V