Multicomp Pro MCWK08V125 JTL Res, Thick Film, 1M2, 5%, 0.125W, 0805
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWK08V
Resistance
1.2 mohm
Power Rating
125 mW
Series
MCWK08V
Resistance
1.2 mohm
Power Rating
125 mW
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
400 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
400 V