Multicomp Pro MCWK08V104 JTL Res, Thick Film, 100K, 5%, 0.125W, 0805
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWK08V
Resistance
100 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWK08V
Resistance
100 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
400 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
400 V