Multicomp Pro MCWF12R9760BTL Res, 976R, 0.1%, 0.25W, 1206, Thin Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWF12R
Resistance
976 ohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
Series
MCWF12R
Resistance
976 ohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
200 V