Multicomp Pro MCWF12R6982BTL Chip Smd Resistor, Res, 69K8, 0.1%, 0.25W, 1206, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
69.8 kohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
Tolerance
± 0.1%
Resistance
69.8 kohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Voltage Rating
200 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V