Multicomp Pro MCWF12R6491BTL Chip Smd Resistor, Res, 6K49, 0.1%, 0.25W, 1206, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
6.49 kohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Voltage Rating
200 V