Multicomp Pro MCWF12R57R6BTL Res, 57R6, 0.1%, 0.25W, 1206, Thin Film
Resistance
57.6 ohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Resistance
57.6 ohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
200 V