Multicomp Pro MCWF12R5491BTL Res, 5K49, 0.1%, 0.25W, 1206, Thin Film
Resistance
5.49 kohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Resistance
5.49 kohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
200 V