Multicomp Pro MCWF12R53R6BTL Res, 53R6, 0.1%, 0.25W, 1206, Thin Film
Resistance
53.6 ohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Resistance
53.6 ohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
200 V