Multicomp Pro MCWF12R4642BTL Chip Smd Resistor, Res, 46K4, 0.1%, 0.25W, 1206, Thin Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 0.1%
Series
MCWF12R
Resistance
46.4 kohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
Voltage Rating
200 V