Multicomp Pro MCWF12R2152BTL Res, 21K5, 0.1%, 0.25W, 1206, Thin Film
Resistance
21.5 kohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V