Multicomp Pro MCWF12R1023BTL Chip Smd Resistor, Res, 102K, 0.1%, 0.25W, 1206, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Series
MCWF12R
Resistance
102 kohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Voltage Rating
200 V