Multicomp Pro MCWF12P82R0FTL Chip Smd Resistor, Res, 82R, 1%, 0.5W, 1206, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCWF12P
Resistance
82 ohm
Power Rating
500 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
200 V