Multicomp Pro MCWF12P5600FTL Res, 560R, 1%, 0.5W, 1206, Thick Film
Series
MCWF12P
Resistance
560 ohm
Power Rating
500 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWF12P
Resistance
560 ohm
Power Rating
500 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
200 V