Multicomp Pro MCWF12P4701FTL Res, Thick Film, 4K7, 1%, 0.5W, 1206
Series
MCWF12P
Resistance
4.7 kohm
Power Rating
500 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWF12P
Resistance
4.7 kohm
Power Rating
500 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
200 V