Multicomp Pro MCWF12P3902FTL Chip Smd Resistor, Res, Thick Film, 39K, 1%, 0.5W, 1206
Tolerance
± 1%
Series
MCWF12P
Resistance
39 kohm
Power Rating
500 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
200 V