Multicomp Pro MCWF12P33R0FTL Res, 33R, 1%, 0.5W, 1206, Thick Film
Series
MCWF12P
Resistance
33 ohm
Power Rating
500 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
Series
MCWF12P
Resistance
33 ohm
Power Rating
500 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
200 V