Multicomp Pro MCWF12P2202FTL Res, Thick Film, 22K, 1%, 0.5W, 1206
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWF12P
Resistance
22 kohm
Power Rating
500 mW
Series
MCWF12P
Resistance
22 kohm
Power Rating
500 mW
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
200 V