Multicomp Pro MCWF08W5112BTL Res, 51K1, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
Resistance
51.1 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
100 V