Multicomp Pro MCWF08W2492BTL Chip Smd Resistor, Res, 24K9, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
24.9 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
Voltage Rating
100 V