Multicomp Pro MCWF08U6192BTL Chip Smd Resistor, Res, Thin Film, 61K9, 0.1%, 0.1W, 0805
Tolerance
± 0.1%
Series
MCWF08U
Resistance
61.9 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Voltage Rating
100 V