Multicomp Pro MCWF08U24R9BTL Res, Thin Film, 24R9, 0.1%, 0.1W, 0805
Series
MCWF08U
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
24.9 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
Series
MCWF08U
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
24.9 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
100 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
100 V