Multicomp Pro MCWF08U2321BTL Res, Thin Film, 2K32, 0.1%, 0.1W, 0805
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWF08U
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
2.32 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
100 V