Multicomp Pro MCWF08U1180BTL Res, 118R, 0.1%, 0.1W, 0805, Thin Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWF08U
Resistance
118 ohm
Power Rating
100 mW
Series
MCWF08U
Resistance
118 ohm
Power Rating
100 mW
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
100 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
100 V