Multicomp Pro MCWF08U1022BTL Chip Smd Resistor, Res, Thin Film, 10K2, 0.1%, 0.1W, 0805
Tolerance
± 0.1%
Series
MCWF08U
Resistance
10.2 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thin Film
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
100 V