Multicomp Pro MCWF08R7151BTL Chip Smd Resistor, Res, 7K15, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
7.15 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Tolerance
± 0.1%
Resistance
7.15 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Voltage Rating
150 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V