Multicomp Pro MCWF08R5362BTL Chip Smd Resistor, Res, 53K6, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
53.6 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Voltage Rating
150 V